Ostry dyżur okulistyczny

+48 (22) 598 78 98 Ostry dyżur okulistyczny

Lek. Emilia Nowowiejska

Umów wizytę

Specjalistka chorób oczu. Absolwentka I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Szkolenie specjalizacyjne odbyła na Oddziale Okulistyki CSK MSWiA w Warszawie. Obecnie związana z Oddziałem Okulistyki Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Skierniewicach, gdzie zajmuje się leczeniem operacyjnym zaćmy, laseroterapią, leczeniem jaskry oraz chirurgią okuloplastyczną.

W Warszawskim Szpitalu Okulistycznym diagnozuje i leczy choroby przedniego i tylnego odcinka gałki ocznej, ze szczególnym uwzględnieniem jaskry oraz wykonuje zabiegi laserowe.

Członek Europejskiego Towarzystwa Jaskrowego (EGS). Uczestniczka licznych konferencji i zjazdów okulistycznych. Odbyła staże zagraniczne z zakresu diagnostyki i leczenia jaskry m.in. w Institute du Glaucome, Groupe Hospitalier Paris Saint Joseph w Paryżu, w University of Colorado School of Medicine, Department of Ophthalmology w Denver (USA) oraz szkolenie w prywatnej Klinice Okulistycznej – Robert L. Shields, MD., PC. Glaucoma Surgery And Treatment w Denver (USA). Odbyła kurs w Orsay i paryskiej klinice uniwersyteckiej Quinze-Vingts Hospital (Prof. M. Paques) z zastosowania optyki adaptywnej w chorobach oczu. Biegle posługuje się językiem angielskim i komunikatywnie językiem francuskim.

Prywatnie uwielbia podróże, sztuki piękne i pływanie.

    [recaptcha class:recaptcha][recaptcha size:compact]