Block
W skład pakietu wchodzą:

Proponujemy Państwu wykupienie, łącznie z zabiegiem, wszczepienia soczewek fakijnych Pakietu Laserowego. Wykupienie Pakiet Laserowego łącznie z zabiegiem wszczepienia soczewek fakijnych zapewnia przeprowadzenie bezpłatnego zabiegu laserowej korekcji wady resztkowej gdyby taki zabieg był koniczny.

2000zł

na jedno oko

Zadzwoń i dowiedz się więcej: +48 (22) 598 78 98

Zabieg wszczepienia soczewek fakijnych jest zabiegiem refrakcyjnym, którego celem jest usunięcie na stałe wady wzroku. Dla osiągnięcia satysfakcji z zabiegu nie jest konieczne aby nowa wada wzroku była 0. Już znacząca redukcja wady wzroku do poziomu niewielkiej wady rządu +/- 0,5D, +/- 0,25 D jest wystarczająca.

Przed wykonaniem zabiegu wszczepienia soczewek fakijnych konieczne jest przeprowadzenie wielu pomiarów, tak aby na ich podstawie dobrać najlepszą soczewkę. Wiele czynników może wpłynąć na jakość tych pomiarów a co za tym idzie na wynik operacji.

Do najważniejszych należy:

  • Noszenie soczewek nagałkowych tuż przed wykonaniem pomiarów. Soczewki nagałkowe muszą być „zdjęte z oka” co najmniej na 2 tyg przed wykonaniem pomiarów kalkulacyjnych do soczewek fakijnych.
    Zespół suchego oka. Pacjent nie może mieć przesuszonej powierzchni oka gdyż znacząco może to wpłynąć na wartość pomiarów.
    wykonanie pomiarów w takich warunkach może spowodować, że po operacji pozostanie w oku wada wzroku tzw. wada resztkowa.
  • Kolejną sprawą jest „układanie” się soczewki fakijnej w oku. Kalkulując moc i rozmiar soczewki chirurg przeprowadza niejako symulację ułożenia soczewki w oku. Jednak dopiero po jej wszczepieniu będzie wiadomo jak ona ułożyła się w oku, jaką pozycję przyjęła i w jaki sposób wpłynie na ostrość wzroku.

Ostateczna ostrość wzroku w oku po zabiegu zależna jest od wielu czynników. Wszystkie one wpływają na trafność wyboru mocy soczewek fakijnych.

Niekiedy zdąża się, że po przeprowadzeniu zabiegu i wygojeniu się oka ( czyli po około 6 -ciu miesiącach) w oku pozostanie niewielka wada wzroku tzw. Wada resztkowa. Zwykle taka wada nie przekracza +/-0,5D. Zwykle wada resztkowa nie ma większego znaczenia klinicznego i większość osób jej nie odczuwa. Są jednak osoby, które potrzebują aby ich wada wzroku po operacji była absolutnie 0. Ponieważ jak wyjaśniano wyżej osiągnięcie zupełnego 0 w oczach jest niezwykle trudne, wręcz niemożliwe w 100% przypadków ( i na ogół nie jest konieczne dla osiągnięcia satysfakcji pacjenta z zabiegu) większość pacjentów nawet z wadą resztkową w oczach jest po operacji zadowolona.

Jeżeli jednak pacjent nie chce w ogóle mieć nawet najmniejszej wady wzroku po zabiegu wszczepienia soczewek fakijnych, można wykonać po wygojeniu się oka czyli po około 6-ciu miesiącach laserową korekcję wzroku i usunięcie wady resztkowej.

Proponujemy Państwu wykupienie, łącznie z zabiegiem, wszczepienia soczewek fakijnych Pakietu Laserowego. Wykupienie Pakiet Laserowego łącznie z zabiegiem wszczepienia soczewek fakijnych zapewnia przeprowadzenie bezpłatnego zabiegu laserowej korekcji wady resztkowej gdyby taki zabieg był koniczny.

Koszt pakietu to 2000 PLN na jedno oko.

 

Block
Zadzwoń do nas

Wolisz porozmawiać? Skontaktuj się z naszą recepcją by uzyskać pomoc przy umawianiu wizyt i zapisach na badania diagnostyczne.

+48 (22) 598 78 98

Wyślij prośbę o kontakt

Chcesz opisać swój problem i skorzystać z pomocy przy zapisie na wizytę? Wypełnij formularz, a my odpowiemy w ciągu 1–2 dni roboczych i doradzimy Ci specjalistę.

Zarejestruj się online

Chcesz wybrać lekarza, termin i umówić się na wizytę? Zapoznaj się z kalendarzem i umów się na wizytę online, nawet jeśli jesteś nowym pacjentem.