Block
O kursie: Angiografia i co dalej?

Kurs „Angiografia i co dalej?” przeznaczony jest dla lekarzy okulistów w trakcie specjalizacji oraz wszystkich innych lekarzy okulistów, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę na temat badania obrazowego angiografii fluoresceinowej.

Kurs przeznaczony dla lekarzy okulistów.

 

Program

9:00
Przywitanie uczestników kursu. Dr n. med. Agnieszka Nowosielska
9:05–10:30
Czy to na pewno wysiękowe AMD? – najczęstsze trudności diagnostyczne. Dr n. med. Barbara Kozub
 
10:30–11:15
Retinopatia cukrzycowa w angiografii fluoresceinowej – czy na pewno widzimy wszystko? Dr n. med. Agnieszka Nowosielska
 
11.20–12.30

Zakrzep żylny w angiografii fluoresceinowej. Dr n. med. Agnieszka Nowosielska

12:30–13:00
Lunch

13:00–15:00     
Prezentacja i omówienie badań angiograficznych. Dr n. med. Anna Borucka, dr n. med. Agnieszka Nowosielska, dr n. med. Barbara Kozub
 
15:00–15:30     
Quiz z nagrodami 

 

→ Pobierz program

 


Prelegenci

Dr n. med. Agnieszka Nowosielska

Dr nauk medycznych Agnieszka Nowosielska to doświadczony chirurg okulista. Posiada specjalizację I i II stopnia z okulistyki. Jest ekspertem w leczeniu schorzeń siatkówki i ciała szklistego. Zajmuje się leczeniem AMD, postaci wysiękowej i suchej, retinopatii cukrzycowej i zakrzepów żylnych. Obroniła doktorat z leczenia makulopatii cukrzycowej z wykorzystaniem lasera. Dr Nowosielska jako jeden z pierwszych okulistów w Polsce, w 2006 roku, rozpoczęła wykonywanie iniekcji do ciała szklistego w przebiegu postaci wysiękowej AMD. Od tego czasu wykonała ponad 11 000 iniekcji różnych leków do wnętrza gałki ocznej (Avastin, Triamcynolon, Lucetis, Ozurdex, Eylea) w różnych chorobach (AMD, DME, CMO, jaskra neowaskularna). Głównym obszarem zainteresowań naukowych dr Nowosielskiej są operacje ciała szklistego i siatkówki czyli witrektomie, zabiegi uważane za najtrudniejsze operacje wykonywane w okulistce.

Czytaj więcej

 

Dr n. med. Barabara Kozub

Specjalistka okulistyki. Ukończyła Warszawski Uniwersytet Medyczny z wyróżnieniem. Odbyła roczne stypendium naukowe na Uniwersytecie Semmelweisa w Budapeszcie. Po studiach rozpoczęła szkolenie specjalizacyjne z okulistyki w SPSK im. Prof. Witolda Orłowskiego CMKP w Warszawie, gdzie obecnie pełni funkcję starszego asystenta. W pracy klinicznej szczególnie interesuje się chorobami siatkówki. Diagnozuje i leczy pacjentów ze zwyrodnieniem plamki żółtej związanym z wiekiem (AMD), retinopatią cukrzycową i zakrzepami żylnymi. Wykonuje też badania w ramach programów badań klinicznych, dotyczących nowoczesnych leków mających na celu leczenie schorzeń siatkówki i plamki żółtej.

Czytaj więcej

 

Dr n. med. Anna Borucka

Absolwentka I Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie. Specjalizację z okulistyki zdobyła w Katedrze i Klinice II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie pracowała do grudnia 2017 roku. W swojej praktyce lekarskiej zajmuje się przede wszystkim diagnostyką i leczeniem chorób siatkówki, w tym plamki, wykonuje i interpretuje badania angiograficzne siatkówki, badania OCT i angio-OCT, wykonuje zabiegi laserowe siatkówki, irydotomie laserowe i kapsulotomie torebki tylnej soczewki.

Czytaj więcej


Data i miejsce

16.03.2023 r. godz. 9:00–15:30

Warszawski Szpital Okulistyczny,
ul. Wolska 165/U7, 01-258 Warszawa


Cena kursu

1100 zł brutto


Informacje i kontakt

W sprawie zapisów prosimy o kontakt pod adresem marta.dragulska@wszo.pl

 

Block
Warszawska Akademia Okulistyczna

Warszawski Szpital Okulistyczny wraz z Instytutem Oka zapraszają lekarzy okulistów na warsztaty okulistyczne w ramach projektu Warszawska Akademia Okulistyczna.

Projekt został stworzony z myślą o wszystkich lekarzach w trakcie specjalizacji z okulistyki oraz lekarzach okulistach, którzy chcieliby poszerzać swoją wiedzę.