Block
O kursie: Angiografia od początku

Szkolenie w ramach projektu WAO stworzone z myślą o wszystkich lekarzach w trakcie specjalizacji z okulistyki oraz lekarzach okulistach, którzy chcieliby poszerzać swoją wiedzę i umiejętności w zakresie angiografii.

Kurs przeznaczony dla lekarzy okulistów.

 

Program

9:00–09:05
Powitanie uczestników kursu

09:05–09:30
Zastosowanie nowoczesnych metod diagnostycznych w okulistyce. Dr n. med. Agnieszka Nowosielska

09:30-10:30
Angiografia fluoresceinowa w diagnostyce okulistycznej. Dr n. med. Anna Borucka

10:30–10:45
Przerwa kawowa

10:45–11:45
Angiografia fluoresceinowa w diagnostyce AMD. Dr Barbara Kozub

11:45–12:45
Angiografia fluoresceinowa w retinopatii cukrzycowej i zakrzepie żylnym Dr Ewa Graczyńska

12:50–13:00
Przedstawienie produktów firmy OFTA

13:00–14:00
Lunch

14:00–16:00
Zajęcia praktyczne z wykonywania angiografii na różnych aparatach

16:00
Zakończenie kursu

 

→ Pobierz program

 


Prelegenci

Dr n med Anna Borucka

Absolwentka I Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie. Specjalizację z okulistyki zdobyła w Katedrze i Klinice II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie pracowała do grudnia 2017 roku. W swojej praktyce lekarskiej zajmuje się przede wszystkim diagnostyką i leczeniem chorób siatkówki, w tym plamki, wykonuje i interpretuje badania angiograficzne siatkówki, badania OCT i angio-OCT, wykonuje zabiegi laserowe siatkówki, irydotomie laserowe i kapsulotomie torebki tylnej soczewki.

Czytaj więcej

 

Dr Ewa Graczyńska

Absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie. Specjalizuje się w leczeniu retinopatii cukrzycowej i jest jednym z najlepszych specjalistów w tej dziedzinie w Warszawie oraz w Polsce. Posiada ogromne doświadczenie w laseroterapii siatkówki. Wykonuje laserową fotokoagulację oraz stosuje terapię mikropulsową w przypadkach obrzęku plamki żółtej. Zdobywała doświadczenie zawodowe w poradni retinopatii cukrzycowej przy Klinice Diabetologii w Szpitalu Bródnowskim (wiodącym ośrodku w holistycznym podejściu do leczenia cukrzycy). Pracowała jako asystent w Klinice Okulistyki II Wydziału Lekarskiego w Warszawie pod kierownictwem prof. Szaflika. Nieustannie pogłębia wiedzę okulistyczną uczestnicząc w konferencjach Polskich i zagranicznych.

 

Dr n med Barabara Kozub

Specjalistka okulistyki. Ukończyła Warszawski Uniwersytet Medyczny z wyróżnieniem. Odbyła roczne stypendium naukowe na Uniwersytecie Semmelweisa w Budapeszcie. Po studiach rozpoczęła szkolenie specjalizacyjne z okulistyki w SPSK im. Prof. Witolda Orłowskiego CMKP w Warszawie, gdzie obecnie pełni funkcję starszego asystenta. W pracy klinicznej szczególnie interesuje się chorobami siatkówki. Diagnozuje i leczy pacjentów ze zwyrodnieniem plamki żółtej związanym z wiekiem (AMD), retinopatią cukrzycową i zakrzepami żylnymi. Wykonuje też badania w ramach programów badań klinicznych, dotyczących nowoczesnych leków mających na celu leczenie schorzeń siatkówki i plamki żółtej.

Czytaj więcej


Data i miejsce

19 listopada 2022 r., godzina 9:00

Warszawski Szpital Okulistyczny,
ul. Wolska 165/U7, 01-258 Warszawa


Cena kursu

990 zł


Galeria zdjęć


Opinie o kursie

Block
„Kurs Angiografia od początku był przygotowany bardzo profesjonalnie. Omówiono procedurę badania a co więcej mieliśmy możliwość obserwowania wykonania badania w czasie części praktycznej.”
Uczestnik kursu
„W czasie kursu przedstawiono nie tylko teorię ale również praktyczne aspekty wykonania badania angiografii fluorwsceinowej. Super!”
Uczestnik kursu
„Teoria była przekazana w sposób bardzo przystępny. Można było zadawać pytania w trakcie!”
Uczestnik kursu
„Było widać, że organizatorom zależy na nauczeniu uczestników kursu.”
Uczestnik kursu

Block
Warszawska Akademia Okulistyczna

Warszawski Szpital Okulistyczny wraz z Instytutem Oka zapraszają lekarzy okulistów na warsztaty okulistyczne w ramach projektu Warszawska Akademia Okulistyczna.

Projekt został stworzony z myślą o wszystkich lekarzach w trakcie specjalizacji z okulistyki oraz lekarzach okulistach, którzy chcieliby poszerzać swoją wiedzę.