Block
O kursie: Angiografia od początku

Szkolenie w ramach projektu WAO stworzone z myślą o wszystkich lekarzach w trakcie specjalizacji z okulistyki oraz lekarzach okulistach, którzy chcieliby poszerzać swoją wiedzę i umiejętności w zakresie angiografii.

Kurs przeznaczony dla lekarzy okulistów.

 

Program

9:00–09:05
Powitanie uczestników kursu

09:10–11:00
Angiografia fluoresceinowa w diagnostyce okulistycznej. Dr n. med. Anna Borucka

11:00–11:30
Przerwa kawowa

11:30–13:00
Angiografia fluoresceinowa w diagnostyce AMD. Dr n. med. Barbara Kozub

13:00–13:15
Prezentacja produktowa firmy Ofta

13:15–14:00
Lunch

14:00–15:00
Angiografia fluoresceinowa w retinopatii cukrzycowej i zakrzepie żylnym. Dr n. med. Agnieszka Nowosielska

15:00–16:00
Zajęcia praktyczne z wykonywania angiografii na różnych aparatach

16:00
Zakończenie kursu

 

→ Pobierz program

 


Prelegenci

Dr n med Anna Borucka

Absolwentka I Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie. Specjalizację z okulistyki zdobyła w Katedrze i Klinice II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie pracowała do grudnia 2017 roku. W swojej praktyce lekarskiej zajmuje się przede wszystkim diagnostyką i leczeniem chorób siatkówki, w tym plamki, wykonuje i interpretuje badania angiograficzne siatkówki, badania OCT i angio-OCT, wykonuje zabiegi laserowe siatkówki, irydotomie laserowe i kapsulotomie torebki tylnej soczewki.

Czytaj więcej

 

 

Dr n med Barabara Kozub

Specjalistka okulistyki. Ukończyła Warszawski Uniwersytet Medyczny z wyróżnieniem. Odbyła roczne stypendium naukowe na Uniwersytecie Semmelweisa w Budapeszcie. Po studiach rozpoczęła szkolenie specjalizacyjne z okulistyki w SPSK im. Prof. Witolda Orłowskiego CMKP w Warszawie, gdzie obecnie pełni funkcję starszego asystenta. W pracy klinicznej szczególnie interesuje się chorobami siatkówki. Diagnozuje i leczy pacjentów ze zwyrodnieniem plamki żółtej związanym z wiekiem (AMD), retinopatią cukrzycową i zakrzepami żylnymi. Wykonuje też badania w ramach programów badań klinicznych, dotyczących nowoczesnych leków mających na celu leczenie schorzeń siatkówki i plamki żółtej.

Czytaj więcej

Dr n. med. Agnieszka Nowosielska

Dr nauk medycznych Agnieszka Nowosielska to doświadczony chirurg okulista. Posiada specjalizację I i II stopnia z okulistyki. Jest ekspertem w leczeniu schorzeń siatkówki i ciała szklistego. Zajmuje się leczeniem AMD, postaci wysiękowej i suchej, retinopatii cukrzycowej i zakrzepów żylnych. Obroniła doktorat z leczenia makulopatii cukrzycowej z wykorzystaniem lasera. Dr Nowosielska jako jeden z pierwszych okulistów w Polsce, w 2006 roku, rozpoczęła wykonywanie iniekcji do ciała szklistego w przebiegu postaci wysiękowej AMD. Od tego czasu wykonała ponad 11 000 iniekcji różnych leków do wnętrza gałki ocznej (Avastin, Triamcynolon, Lucetis, Ozurdex, Eylea) w różnych chorobach (AMD, DME, CMO, jaskra neowaskularna). Głównym obszarem zainteresowań naukowych dr Nowosielskiej są operacje ciała szklistego i siatkówki czyli witrektomie, zabiegi uważane za najtrudniejsze operacje wykonywane w okulistce.

Czytaj więcej


Data i miejsce

21 października 2023 r., godzina 9:00

Warszawski Szpital Okulistyczny,
ul. Wolska 165/U7, 01-258 Warszawa


Cena kursu

990 zł brutto*

* Koszty kursu nie podlega zwrotowi, ew. przy rezygnacji ze szkolenia można zarekomendować inną osobę, tak aby koszty nie przepadły.


Informacje i kontakt

W sprawie zapisów prosimy o kontakt pod adresem marta.dragulska@wszo.pl

 

Block
Warszawska Akademia Okulistyczna

Warszawski Szpital Okulistyczny wraz z Instytutem Oka zapraszają lekarzy okulistów na warsztaty okulistyczne w ramach projektu Warszawska Akademia Okulistyczna.

Projekt został stworzony z myślą o wszystkich lekarzach w trakcie specjalizacji z okulistyki oraz lekarzach okulistach, którzy chcieliby poszerzać swoją wiedzę.